(83) 311 70 67, (+48) 607 901 234

Wizyta radzynian w Chełmie

15 lipca 2010 roku przedstawiciele Zarządu Związku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego oraz Rady Nadzorczej i Zarządu Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach k. Radzynia Podlaskiego Spółka z o.o. z siedzibą w Radzyniu Podlaskim odwiedzili Chełm i okolice tego miasta. Znajduje się tam Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Srebrzyszczu zarządzany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Chełmie. Celem wizyty było poznanie idei projektu chełmskiego, zastosowanych w nim rozwiązań oraz problemów występujących na etapie realizacji projektu. Pobyt gości z Radzynia przybliżył im działalność zakładu podobnego do tego, jaki powstaje w podradzyńskich Adamkach.

Przedsiębiorstwo w Chełmie realizuje projekt pn. "Zakład Przetwarzania Odpadów Komunalnych regionu chełmskiego i rekultywacja składowisk odpadów". Wartość tegoż projektu to 35 858 028 zł., w tym dofinansowanie uzyskane z Programu Infrastruktura i Środowisko - 26 114 685 zł. W czasie wizyty gości z Radzynia zakład przygotowywał się do rozruchu. Zakład realizowany w Adamkach pod wieloma względami będzie bardzo podobny do zakładu chełmskiego. Zastosowane zostaną podobne technologie, zbliżona będzie wielkość przerobu i pojemność nowej niecki składowiska. Poniżej prezentujemy fotoreportaż autorstwa Ryszarda Zbirskiego.

 
W skład radzyńskiej delegacji weszli Stanisław Jóźwik - Przewodniczący Zarządu Zwiazku Komunalnego Gmin Powiatu Radzyńskiego, Mrosław Kałuski - Zastępca Przewodniczącego, Henryk Mateusiak - Członek Zarządu, Ryszard Zbirski - Przewodniczący Rady Nadzorczej Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach oraz Jerzy Kułak - Prezes Zarządu spółki.

Więcej na temat chełmskiej inwestycji na stronie - www.pgo.chelm.pl